Канал 5 - Спорт

23.05.2017 08:59:00 Канал 5 Комплетирано претпоследното коло во Серија А

Последната рунда која ќе се игра претстојниот викенд (27-28 мај) треба да разреши две дилеми. Првата е дали Рома или Наполи ќе го освои второто место, а со тоа ќе обезбеди директен пласман во Лигата на шампионите следната сезона, а втората е. Која екипа п