Вечер - Спорт

26.03.2017 09:19:24 Вечер Вардарки ја прегазија Подравка

Македонскиот ркометен шампион во женска конкуренција, тимот на ЖРК Вардар, забележа убедлива победа против Подравка со 30:19, во рамките на 3. коло од Регионалната лига (ВРХЛ). Ова е втора победа на вардарки во ова натпреварување, прва на вториот турнир ш

26.03.2017 09:12:37 Вечер Талески без гол во триумфот на „лавовите"

Германскиот шампион Рајн Некар Левен го победи Лемго на гостински терен со 28:33, во натпреварот од 22.коло во Бундеслигата. За „лавовите" ова е 19 победа во германскиот шампионат со која го симнаа Кил од втората позиција со еден бод повеќе. Двај

26.03.2017 09:13:09 Вечер Лазаров перфектен во победата на Барса (Видео)

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, одигра уште еден фантастичен натпревар во дресот на Барселона. Во победата на „каталонците" против Фригорификос Моразо 37:19, десниот бек имаше перфектен скор 6/6, од кои дв гола п

26.03.2017 08:59:02 Вечер Фетел им донесе голема радост на Ферари

Четирикратниот шампион во Формула 1, Германецот Себастијан Фетел, е победник на првата трка за Големата награда на Австралија. Пилотот на Ферари ја забележа 43 победа во кариерата, додека вкупно 87 пати се најде на подиумот За Германецот ова е пр