A1 On - Спорт

26.03.2017 09:26:44 A1 On Карпош Соколи по продолжение до триумф над Куманово

Екипата на Карпош Соколи ја забележа третата победа во Супер лигата откако синоќа на гостувањето во Куманово кај истоимениот тим победи со 91:88 по дополнителни пет минути. За „Соколите“ ова беше трета победа на исто толку натпревари, додека Куманово го запиша вториот пораз. Резултати на другите два натпревара од третата рунда: МЗТ Скопје Аеродром – […]

26.03.2017 09:55:19 A1 On Фетел победник во Австралија

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел е победник на трката за Големата награда на Австралија, со која утринава стартуваше новиот шампионат во Формула 1. Германецот трката на патеката „Алберт Парк“ во Мелбурн ја заврши со повеќе од девет секунди во однос на главниот фаворит Луис Хамилтон од Мерцедес кој ја имаше пол-позицијата на стартот. Британецот ја […]

26.03.2017 09:13:27 A1 On Суслина се разбрани, ЖРК Вардар лесно ја победи Подравка

Македонскиот женски ракометен шампион Вардар ја оствари втората победа во регионалната ВРХЛ лига откако на вториот турнир во Копривница ја победи Подравка со 30:19. На „црвено-црните“ им требаше едно полувреме да влезат во ритам и да најдат решение за играта на домашниот тим. Ина Суслина бранеше одлично, овозможувајќи му на тимот преку брзите полуконтри да […]