Екипа - Спорт

26.03.2017 09:48:01 Екипа Абрамович го договорил Нејмар, но Конте не го сака во Челси?!

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович, го договорил трансферот на Бразилецот Нејмар од Барселона за рекордна сума од 155, 5 милиони фунти за летниот преоден рок, но менаџерот на лондонскиот тим Антонио Конте го блокирал овој трансфер, сметајќи дека тој нема да може да се вклопи во неговиот стил на игра и толку многу пари за […] The post Абрамович го договорил Нејмар, но Конте не го сака во Челси?! appeared first on Екипа.

26.03.2017 09:05:49 Екипа „Кралска“ плата за Серхио Рамос во Реал Мадрид

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, ќе добие зголемување на годишната плата од почетокот на идната сезона, информираат шпанските медиуми.Иако во моментов претседателот на „кралскиот клуб“, Флорентино Перез, не води преговори со Рамос за нов договор, со оглед дека актуелниот има важност до 2020 година, сепак, размислува за ревидирање на постоечките ставки. Перез е мошне […] The post „Кралска“ плата за Серхио Рамос во Реал Мадрид appeared first on Екипа.

26.03.2017 08:33:55 Екипа Барселона ја стартуваше „Операција Кутињо“

Ангажманот на Филипе Кутињо од Ливерпул ќе биде приоритет на Барселона во летниот преоден рок, откако челниците на каталонскиот гигант веќе стапиле во контакт со агентот на Бразилецот и почнале разговори околу евентуалниот летен трансфер на „Камп ноу“. Нејмар пред неколку дена го посочи својот сонародник како идеално засилување за дрим-тимот на Барса, а каталонскиот […] The post Барселона ја стартуваше „Операција Кутињо“ appeared first on Екипа.