Мотори - Наука и Техника

23.05.2017 14:33:42 Мотори Половичен успех за македонските мотоциклисти во Романија

Викендов на патеката Аданката во Романија се возеа шестата и седмата трка од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам. Македонија со еден претставник на Балканскиот ендуро шампионат во Грција