CarCLub - Наука и Техника

23.05.2017 09:55:05 CarCLub Hyundai навестува дека ќе добиеме N-изведби и на Tucson и Veloster!

Hyundai се подготвува официјално да ја лансира својата N-дивизија со новиот i30 N, но „шефот“ на спортскиот оддел најавува дека можеме да очекуваме и други модели во гамата. Во интервју дадено за Drive, одговорниот за Hyundai N – Albert Biermann – потври дека се работи на уште неколку модели со високи перформанси. Како што тој [&hellip

23.05.2017 12:26:39 CarCLub Новиот RenaultSport Megane ќе дебитира викендов во Монако!

Спортската дивизија на Renault потврди дека новиот Megane RS ќе го видеме веќе овој викенд, за време на Monaco Grand Prix! Иако официјалната премиера на новиот Megane R.S. е закажана за саемот на автомобили во Франкфурт во Септември, сепак луѓето од Renault потврдија дека токму викендов за прв пат ќе го видиме новиот француски хот-хеч! [&hellip