Црно Бело - Забава

26.03.2017 08:52:03 Црно Бело Корисно или штетно: Како белото чоколадо влијае на здравјето?

Корисно или штетно: Како белото чоколадо влијае на здравјето? Не би

26.03.2017 08:50:58 Црно Бело Инспирација за следната посета на фризер - Пастелни бои на коса

Инспирација за следната посета на фризер - Пастелни бои на коса

26.03.2017 08:53:30 Црно Бело Што не треба да прават жените пред одење на лекар?

Што не треба да прават жените пред одење на лекар? Постојат две секо

26.03.2017 08:53:08 Црно Бело Тој беше совршен за неа, но неговите години беа проблем...

Тој беше совршен за неа, но неговите години беа проблем... Мојата со

26.03.2017 08:52:47 Црно Бело Пролетен тренд: Миди здолниште со цветен дезен

За сите вљубенички во здолништата со средна должина, омилените модни парчиња ќе доживеат „процут“ претстојната пролет.Ако сакате да ја изразите својата женствена страна, бидете во тренд и изгледате убаво во текот на топлата сезона, миди здолништата се пол

26.03.2017 08:52:25 Црно Бело Тајни со кои славните ги бришат брчките

Тајни со кои славните ги бришат брчките Многу од холивудските ѕвезди

26.03.2017 08:51:41 Црно Бело 6 ставови кои мора да ги прифатите за да научите да се сакате себеси

6 ставови кои мора да ги прифатите за да научите да се сакате себеси

26.03.2017 08:51:20 Црно Бело Од партали до богатство: 10 ѕвезди кои се родени во сиромашни семејства

Од партали до богатство: 10 ѕвезди кои се родени во сиромашни семејства

26.03.2017 08:50:37 Црно Бело Француски шик: Романтично станче во Париз (фото)

Париз е секогаш добра идеја, а ова минијатурно катче е уште една совршена потврда.Од градот на светлината, љубовта и уметноста, ви издвојуваме еден симпатичен мал стан во кој ќе се вљубите на прв поглед. Со мали димензии, а големи стилски финеси, неговиот

26.03.2017 08:50:15 Црно Бело 5 знаци дека диетата е опасна по здравјето

5 знаци дека диетата е опасна по здравјето Исцрпувајќи го својот орг

26.03.2017 08:49:53 Црно Бело Успешни личности кои докажуваат дека покрај сè, можете да си ги остварите соништата

Успешни личности кои докажуваат дека покрај сè, можете да си ги остварите соништата

26.03.2017 08:49:31 Црно Бело Писмо до мажот кој бара одмор: „Ќути и уживај, не знаеш што те чека!“

Мој мил мажу,Ти го пишувам ова писмо, за да ти обезбедам и една друга перспектива за гледање на работите, освен твојата. Вчера, по мошне турбулентната недела која ја преживеаме, ти ми рече: „Ми треба одмор!“. Тоа ми го имаш кажувано и во минатото, и јас т

26.03.2017 08:49:09 Црно Бело Страници исполнети со љубов за лекување на скршените срца

Страници исполнети со љубов за лекување на скршените срца Време е да

26.03.2017 08:43:47 Црно Бело 9 трикови со кои нема да мора да ја миете косата секој ден

9 трикови со кои нема да мора да ја миете косата секој ден Премногу

26.03.2017 08:43:25 Црно Бело Кога природата и илустрациите ќе се спојат... (фото)

Кога природата и илустрациите ќе се спојат... (фото) Кога уметноста

26.03.2017 08:43:03 Црно Бело Има решение за сè: (Нај?)мудрите мисли на Ким Кардашијан

Има решение за сè: (Нај?)мудрите мисли на Ким Кардашијан Едни ја осп

26.03.2017 08:42:42 Црно Бело 20 работи кои се добро познати на оние најмрзлите

20 работи кои се добро познати на оние најмрзлите Мрзлив

26.03.2017 08:42:20 Црно Бело „Срамни“ прашања за кои бараме одговор од доктор Google

„Срамни“ прашања за кои бараме одговор од доктор Google Постојат неп

26.03.2017 08:41:59 Црно Бело Дали одредена книга навистина може да ви го промени животот?

Дали одредена книга навистина може да ви го промени животот? Секоја

26.03.2017 08:41:37 Црно Бело Креативна и економична свадбена идеја - Оставете порака за новиот брачен пар

Денес има толку многу начини како да се разубави една свадбена веселба. Почнувајќи од декорациите, осветлувањето, до бендот и араnжирањето на храната и десертот, сите овие делчиња се неопходни за сложување на мозаикот наречен совршена свадба.Ова е едноста

26.03.2017 08:41:15 Црно Бело 15 илустрации кои го прикажуваат светот без маска

15 илустрации кои го прикажуваат светот без маска Стефан Шмитц е тал

26.03.2017 08:34:06 Црно Бело 10 принципи по кои живеат хороскопските знаци

Хороскопот во многу наврати се покажал корисен, особено кога сакаме да откриеме свои или нечии карактеристики.Секој знак е приказна за себе, па така и овие принципи кои се помалку искрени и отворени, можат да ви покажат многу за секој од хороскопските зна

26.03.2017 08:33:44 Црно Бело Сочен прилог: Печени, полнети компири

Ако до сега ги испробавте сите рецепти за печени компири во рерна со разни додатоци, ова е еден сосема поинаков рецепт кој морате да го пробате.Покрај тоа што е неверојатно вкусен, тој е исто така одлична идеја која можете да ја послужите како предјадење