Р.С.Европа - Забава

23.05.2017 08:44:41 Р.С.Европа Убиени и ранети во експлозија на концерт во Манчестер

Сведоци изјавија дека слушнале голема експлозија околу 21 часот и 45 минути по локално време во моментот кога луѓето излегувале од Манчестер Арената каде што американската поп пејачка Аријана Гранде имала концерт.Една од сведоците за Ројтерс изјави дека п