A1 On - Забава

23.05.2017 09:58:47 A1 On Во Скопје 16 сообраќајки со 10 повредени од кои тројца потешко

Пешак и двајца сопатници се потешко повредени во две од вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во седум се полесно повредени седум лица, а во исто толку е причинета само материјална штета. Вчера полицијата презела казнени мерки поради поголем број прекршоци кај четворица возачи […]

23.05.2017 11:33:56 A1 On На пазарот стигнаа фармерки кои лесно можат да се претворат во многу куси панталони

Оваа година имавме можност да видиме разни модели на фармерки, од тие со пластичен материјал на колената па до целосно пластични и проѕирни фармерки. А сега на ред дојдоа „фармерки што се одвојуваат” т.е. панталони кои лесно се претвораат во шорц. „Фармерките во два дела” се производ на Опенинг Церемони и Y/Project. Достапни се во […]

23.05.2017 12:11:57 A1 On Јункер шокиран: Бруталниот напад во Манчестер го скрши моето срце

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, денеска излезе со изјава по терористичкиот напад што синоќа се случи во англискиот град Манчестер, а во кој според последните податоци дури 22 лица го загубија животот, а над 50 се повредени. Како што јавува дописникот на МИА од Брисел, Јункер изрази шокираност од грозоморниот чин и порача дека […]