Денешен - Забава

23.05.2017 09:17:19 Денешен Во Битола почнува ликовниот фестивал „Мал Битолски Монмартр“

Со традиционалната светска ликовна изложба и доделување на наградата „Гран при“ која и годинава им припадна на учениците од основното уметничко училиште „Спишка Бела“ од Словачка, вечер во Битола свечено ќе биде отворено 36. издание на меѓународната ликовна манифестација „Мал Битолски Монмартр“. На светската ликовна изложба, во Националната галерија на детското ликовно студио „Св. Кирил […]

23.05.2017 11:24:51 Денешен Со снимка го разбеснел интернетот: Млад богаташ со куче го чистел автомобилот (видео)

Фејсбук страницата „Богатите деца на Лондон” со луди идеи и снимки постојано ја изненадува јавноста. Овој пат, внимание, но и гнев, привлече една видео снимка на која богато момче со малтезер го чисти својот Масерати. „Само со сто процентно крзно на мало куче може да се исчисти автомобилот” – стои во описот на видеото. Снимката […]

23.05.2017 11:15:11 Денешен (ВИДЕО) Еве која беше причината за самоубиството на младиот фудбалер – Мајката се закола дека ќе ја истера правдата

Трагичната смрт на фудбалерот 22- годишниот Драган Милошевиќ од Нови Београд, кој се обеси на квака и беше најден во нивниот стан од страна на својот помлад брат, повторно ја донесува во прашање ефикасноста на превосудството, и заштита на жртвите кои трпат насилство. Основното судство во Краљево три години води истрага против тројца насилници кои […]

23.05.2017 11:16:43 Денешен Снаа од пеколот: Го обвинила свекорот за силување, а истрагата открила дека таа е осомничена

Д.Ј. (21), готвачка и слаткарка од Риека, и нејзиното момче М.С. (32), повеќепати осудуван келнер, со своите лаги ги прешле истражителите, т.е. М.С. ја наговорил девојката да ги пријави татко му  и шурата дека повеќепати ја силувале и тоа речиси половина година. Истрагата ги довела истражителите до сознанеи дека пријавата е лажна, па наместо жртва, […]

23.05.2017 12:34:19 Денешен Чантата, во којашто Армстронг донесе месечеви камења, оди на аукција

Чантата во којашто американскиот астронаут Нил Армстронг на Земјата донесе месечеви камења, ќе биде ставена на продажба на 20 јули во аукциската куќа „Сотбис“. Организаторите на наддавањето очекуваат чантата да се продаде за два до четири милиони долари. Во неа се уште се наоѓаат мали камчиња и месечев прав, соопштуваат од аукциската куќа. Сите предмети сврзани […]