МКД.мк - Македонија

26.03.2017 09:33:01 МКД.мк Денеска променливо облачно, од утре постудено

Преку денот ќе дува умерен, во западните делови повремено засилен западен ветер кој до вечерните часови ќе преминува во постуден северен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 15 до 23 степени.Во Скопје слично време, прет

26.03.2017 09:39:47 МКД.мк ВМРО-ДПМНЕ: Нови избори се решение за излез од кризата

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до гуша во криминал е спремен во целост да ја реализира тиранската платформа и со тоа да ја редефинира Република Македонија.Зоран Заев е фатен на

26.03.2017 09:56:06 МКД.мк СДСМ: Очекуваме државничко однесување, следува формирање на новата влада

Избраните 67 пратеници, кои претставуваат околу 700.000 граѓани, според партијата, очекуваат Парламентот и Ѓорге Иванов да одговорат на своите уставни должности и да го овозможат доделувањето на мандатот.„Граѓаните во Македонија очекуваат стабилизација и

26.03.2017 09:55:36 МКД.мк „Подари храна и добиј подарок“

Целта на оваа хуманитарна aкција, велат организаторите, е подигнување на свеста кај сите граѓани, развивање на нивната хуманост, но и желбата да се помогне на другите, на оние кои имаат помалку или воопшто немаат.На пунктот во Веро-Тафталиџе граѓаните од