ПлусИнфо - Македонија

26.03.2017 09:39:42 ПлусИнфо Искористете го денот за шетање, попладне ќе врне

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне ќе има повремени врнежи од дожд проследени со ретки грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на планините ќе има и појава на повремен снег. Преку денот ќе дува умерен, во западните делови по