МТВ - Македонија

23.05.2017 09:55:17 МТВ Иванов во Москва ќе ја прими наградата „Алексеј Втори“, ќе се сретне со Путин и патријархот Кирил

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска и утре ќе престојува во работна посета на Руската Федерација. Претседателот Иванов е одликуван со наградата „Неговата Светост Патријарх Московски и на цела Русија Алексеј Втори" за 2016-та година,

23.05.2017 12:07:39 МТВ Ново рочиште за случајот „Тврдина 2“

Во скопскиот Кривичен суд ново рочиште за случајот „Тврдина 2“  на Специјалното јавно обвинителство. Претходното се одложи поради отсуство на првообвинетиот Горан Грујовски, поранешен началник на Управата за безбедност и контраразузнавање.Одбраната информ