Net Press - Свет

23.05.2017 09:48:19 Net Press Најмалку 22 мртви во терористички напад на концерт во Лондон (ВИДЕО)

Веднаш по инцидентот на местото на несреќата пристигнале бројни полициски и специјални екипи за детонирање на експлозивни направи со кучиња трагачи како и голем број возила на брзата помош, јавува Гардијан.Според изјави на очевидци веднаш по експлозиите в

23.05.2017 12:20:33 Net Press Меркел: Германија стои рамо до рамо со Британците

„Германија стои рамо до рамо со Британците“, изјави канцеларката во коминике.

23.05.2017 12:20:11 Net Press Путин подгтовен на поголема соработка со Британија против тероризмот по нападот во Манчестер

Путин подгтовен на поголема соработка со Британија против тероризмот по нападот во Манчестер

23.05.2017 13:52:15 Net Press Меј: Познат e идентитетот на бомбашот-самоубиец

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека полицијата и безбедносните служби веќе го знаат идентитетот на осомничениот напаѓач, кој со бомба усмрти 22 лица по концертот во Манчестер арената.Меј во изјавата пред резиденцијата на Даунинг Стрит, рече дека