ПлусИнфо - Свет

26.03.2017 09:55:33 ПлусИнфо Повеќе од 20 лица повредени при експлозија во близина на Ливерпул

Во близина на Ливерпул се урнала зграда како последица од експлозија на гас, при што се повредени најмалу 24 лица.Британските медиуми јавија дека во зградата се наоѓало студио за танц.Повредените се пренесени во локалните болници, јави ДПА.Областа е отцеп

26.03.2017 11:08:01 ПлусИнфо Лас Вегас: Маж пукал во автобус и при тоа убил едно лице

Маж синоќа отворил оган во автобус во Лос Анџелес, при што убил едно лице, а друго лице повредил.Мажот е уапсен по тензичната ситуација, што траела четири часови, но поминала без дополнителни инциденти, соопшти полицијата во Лас Вегас, напоменувајќи дека

26.03.2017 11:01:11 ПлусИнфо Романија: Илјадници лица маршираа против абортусот

Илјадници лица, меѓу кои и православни свештеници, маршираа денеска во Букурешт и во останатите градови во земјата за да го изразат својот став против абортусот, како и да дадат поддршка за семејниот живот.Членовите на групата која е против абортусот се с