Пулс 24 - Свет

23.05.2017 11:32:04 Пулс 24 Ова е првата идентификувана жртва од нападите во Манчестер

Ова е првата идентификувана жртва од нападите во Манчестер Шеснаесет годишната Георгина Каландер е првата идентификувана жртва во нападот на концертот на Аријана Гранде во Манчестер.Оваа тинејџерка непосредно пред концертот на својот идол, на својот Твите

23.05.2017 11:51:31 Пулс 24 Исчезнатите по терористичкиот напад во Манчестер се бараат преку социјалните мрежи

Градската управа и градоначалникот Енди Барнам се меѓу многубројните корисници на Твитер кои преку хаштагот Missing in Manchester се обидуваат да им помогнат на луѓето кои ги бараат исчезнатите членови на семејството и пријателите, пренесува АП.Меѓу исчез

23.05.2017 13:11:37 Пулс 24 Ајфеловата кула вечерва во мрак поради терористичкиот нападот во Манчестер

Ајфеловата кула вечерва во мрак поради терористичкиот нападот во Манчестер Ајфеловата кула во Париз вечерва нема да биде осветлена, во знак на почит кон жртвите од нападот во Манчестер, соопшти денеска градоначалничката на француската престолнина Ан Идалг

23.05.2017 14:31:45 Пулс 24 Евакуиран трговскиот центар Манчестер

Голем број луѓе почнале да бегаат од објектот, а полицијата во Манчестер спроведе истрага во трговскиот центар Арндејл. Објектот повторно ги отвори вратите, откако полицијата утврди дека е безбедно.Во меѓувреме полицијата спроведе две апсења, од кои еднот

23.05.2017 14:11:31 Пулс 24 Познат идентитетот на бомбашот-самоубиец

Меј во изјавата пред резиденцијата на Даунинг Стрит, рече дека сепак официјалните лица се уште не се подготвени да го објават идентитетот на напаѓачот.Според неа, бомбашот сам го извел нападот, но се уште нема информации дали некој му помагал во подготовк

23.05.2017 14:33:08 Пулс 24 Најдете ми ја ќерката, нејзиниот телефон веќе не ѕвони

Најдете ми ја ќерката, нејзиниот телефон веќе не ѕвони По ужасната експлозија која се случила синоќа во Манчестер, очајната мајка преколнува за информации за нејзината ќерка Оливија Кампбел, која уште не се вратила по инцидентот на концертот на Аријана Гр