Филипче: Ако епимиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи уште некоја група од децата да биде со физичко присуство во училиштата

Министерот за здравство Венко Филипче вчера истакна дека ако епидемиолошката слика е добра и стабилна, на почетокот на …

пред 2 часа

Share

Изгаснат пожарот во Мостар

Изгаснат е пожарот во мостарската населба Јасеница, што претставуваше сериозна закана за куќите во таа населба. „Пожарот беше …

пред 3 часа

Share

Пендаровски до учесниците во Охрид Ултра-Треил: Одржувањето на трката и покрај пандемијата говори за истрајност, солидарност и тимски дух

Претседателот Стево Пендаровски упати порака до учесниците и организаторите на трката во планинско трчање Охрид Ултра-Треил, што ќе …

пред 2 часа

Share
Scroll to Top