Мадрид ги заострува мерките

Во Мадрид во понеделник на сила ќе стапат нови рестриктивни мерки во борбата против коронавирусот. Новите мерки вклучуваат …

пред 3 часа

Share

Во Мелбурн уапсени 16 демонстранти

Мелбурн, 19 септември 2020 (МИА) – На протестот поради рестриктивните мерки во Елстерник, јужен Мелбурн денеска се уапсени …

пред 49 минути

Share
Scroll to Top