Османи: Убеден сум дека стратешки интерес на Бугарија е земјава да биде дел од ЕУ, разликите ќе ги надминеме со интензивна комуникација

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска нагласи дека е убеден оти стратешки интерес на Република Бугарија е …

пред 54 минути

Share

Златен септември

Министерот за здравство Венко Филипче присуствуваше на настанот по повод „Златен септември“, месец посветен на зголемување на свесноста …

пред 2 часа

Share
Scroll to Top