Помошникот на режисерот му го дал пиштолот на Болдвин и му кажал дека е безбеден пред пукањето

Пиштолот со кој актерот Алек Болдвин случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, имал вистински курушуми, а му го дал помошникот на режисерот Дејв Холинс, покажаа судските документи. Холс му кажал …

пред 19 часа

Share

16 починати и 227 новозаболени од Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.595 тестирањe, а регистрирани се 227 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – …

пред 13 часа

Share

Мицкоски: Кога Заев најавува “game change”, народот во недела ќе му испорача “game over”

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која се пазари со нашите најсвети …

пред 10 часа

Share

Словенечкиот премиер и министерот за одбрана добија писма со смртна закана

Словенечкиот премиер Јанез Јанша добил пратка со закана за смрт за нему и неговото семејство, а слична закана добил и министерот за одбрана Матеј Тонин. Според словенечката телевизија, премиерот добил …

пред 9 часа

Share

МВР: Категорично ги отфрламе невистините пласирани од ВМРО-ДПМНЕ дека полицијата следела и малтретирала граѓани

Министерството за внатрешни работи ги отфрла обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека полицијата координирано следела и малтретирала членови на ВМРО-ДПМНЕ. „Категорично ги отфрламе како невистинити сите обвинувања за …

пред 17 часа

Share

Ни Македонците не би го препознале: Хрватските фанови незадоволни од споменикот на Тоше во Нова Градишка

Откако вчера во Нова Градишка свечено беше откриен споменикот на Тоше Проески, фановите на починатиот пејач велат дека статуата воопшто не им се допаѓа. Преку коментарите на социјалните мрежи, тие …

пред 16 часа

Share

Вселенскиот патријарх Вартоломеј хоспитализиран во Вашингтон

Вселенскиот патријарх Вартоломеј е префрлен во болница откако му се слошило непосредно пред да замине на богослужба во црквата Света Софија во Вашингтон. Според „Катимерини“, патријархот се разболел поради долгиот …

пред 12 часа

Share

(Видео) Заев од Кочани: Од први јануари минималната плата ќе биде 18.000 додека просечната плата порасна на 28.642 денари

Кочани е важен град во Источна Македонија, центар на македонскиот Исток и зато е важно да продолжи по вистинскиот пат. А вистинскиот пат е со СДСМ и Николчо Илиев напред …

пред 15 часа

Share

Арсовска: Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на лажните ветувања е завршено

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој …

пред 10 часа

Share

Мицкоски: Полицајците на Спасовски и Заев кои злосторнички се здружиле и вршеле притисоци, извршиле тешко кривично дело

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од Вевчани истакна дека на граѓаните им се случува инфлација, додавајќи дека покрај пораст на цените на горивата, маслото, шеќерот, брашното се очекува силна …

пред 10 часа

Share
Колку коронавирусот го шират вакцинираните, а колку невакцинираните?

Колку коронавирусот го шират вакцинираните, а колку невакцинираните?

Една од честите критики за вакцинацијата и воведувањето епидемиолошки ограничувања за невакцинираните (т.е. ковид-пасоши) што може да се слушнат во последниве месеци е дека и вакцинираните го шират вирусот. Вирусот …

пред 44 минути

Share

Шилегов: Двата нови булевари во Бутел се доказ дека оваа општина најбрзо се развиваше во изминатите 4 години

Денес во Бутел градоначалникот Петре Шилегов се сретна со жителите на оваа скопска општина. Во разговор со бутелчани Шилегов потенцираше дека Бутел е општина со најбрз развој во изминатите 4 …

пред 10 часа

Share

Почина Атанас Вангелов – книжевен научник, филолог, пратеник

Денес, во седумдесет и петтата година од животот почина проф. д-р Атанас Вангелов (1946-2021) – сестран филолог, книжевен научник, литературен теоретичар, критичар и есеист, повеќестран автор, поет, раскажувач, романсиер, драмски …

пред 10 часа

Share

Ед Ширан позитивен на Ковид-19

Ед Ширан соопшти дека е позитивен на Ковид-19 и дека се наоѓа во изолација. Музичарот во објава на својата страница на Инстаграм рече дека ќе продолжи да дава планирани интервјуа …

пред 11 час

Share

Тела на починати мигранти пронајдени во гевгелиско

Тела на две починати лица, најверојатно мигранти, вчера биле пронајдени на местото викано „Јаворица“, атар на с.Миравци, гевгелиско. По овластување на Јавен обвинител, полициски службеници од ОВР Гевгелија извршиле увид …

пред 14 часа

Share

Утре сончево со променлива облачност

Утре претпладне времето ќе биде сончево со променлива облачност, а попладне облачноста ќе се намалува. Од изутрина од север ќе започне да дува дува умерен до засилен северен ветер (над …

пред 6 месеци

Share

Брнабиќ откри дека било планирано убиство на Вучиќ

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави дека било планирано убиство на претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Според неа, атентатот бил детално и долго планиран, а требало да биде извршен на …

пред 18 часа

Share

Арсовска од Аеродром: Инопарк, мултимедијален центар и подобрување на инфраструктурата на општината

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, утрово се сретна со жителите од општина Аеродром. Разговараше со пазарџиите и потрошувачите на пазарчето во трговскиот центар …

пред 17 часа

Share

Ердоган протерува десет амбасадори

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се закани дека ќе протера десет западни амбасадори, меѓу кои седум членки на НАТО. Во понеделникот вечерта амбасадорите на Германија, Франција, Холандија, Данска, Норвешка, Шведска, …

пред 12 часа

Share

Шилегов: Уште една нова велопатека на Водно

Градоначалникот на Скопје и кандидат за втор мандат, Петре Шилегов, денеска ја промовира новоотворената втора, надолна, шумска патека со којашто Средно Водно се поврзува со центарот на градот. „Оние што …

пред 16 часа

Share

Претрес во Велес, приведени двајца дилери

Приведени две лица од Велес, кај кои при претрес биле најдени дрога, оружје и други работи. „ При претрес во домот на Л.Л.(35) и С.Т.(46), двајцата од Велес, извршен со …

пред 13 часа

Share

Love Hina Spring Movie (Dub) (https://animepahe.cc/m/Bndj) Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Mars of Destruction animefreak Episode Full anime freaks website

Website https://aniwatch.pro: Watch The Cat Returns (Dub) aniwatch Episode Full aniwatch

AnimeFLV: Alice in Wonderland (Dub) anime episode 52 online free at https://animeflv.uk anime online

Website https://twistmoe.net: Watch Afro Samurai the Movie (Dub) twistmoe Episode Full anime online

Scroll to Top