Автомобил се запали во скопската населба Аеродром

пред 3 дена

Во населбата Аеродром вечерва околу 19 часот се запалил автомобил на паркинг на улицата „Методија Шаторов Шарло“, а во гаснењето на пожарот интервенирале од противпожарната единица на град Скопје.

Владимир Симоновски, командант на противпожарната единица во Скопје, за МИА изјави дека не постоела опасност за жителите во зградата, како и дека по брза реакција состојбата била веднаш регулирана.

Share

https://animeflv.uk animeflv

AnimeKisa: Psychoarmor Govarian anime episode 26 online free at https://animekisa.in anime online

Website https://animedao.nl: Watch Guardian of Darkness (Dub) animedao Episode 3 animedao weathering with you

Website https://aniwatch.pro: Watch Sengoku☆Paradise Kiwami aniwatch Episode 15 aniwatch.me

Independent academia: https://independent.academia.edu/animeflixnl

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/gogoanimelol/

Scroll to Top