Александар Видиновски е нов портпарол на Министерството за правда

пред 6 месеци

Новинарот Александар Видиновски од денеска е нов портпарол на Министерството за правда и посебен советник за односи со јавноста на министерот Бојан Маричиќ.

Видиновски е дипломиран комуниколог, новинар со повеќегодишно искуство во неколку национални медиуми, а работел како репортер, уредник на вести и водител на политички емисии.

Share

AnimeDao boku no hero academia season 4 animedao: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 3

AnimeFreak fire force animefreak: A Silent Voice (https://animefreak.ws/m/dKza) Episode Full

Scroll to Top