Без вода дел од Козле, саниран дефектот во Автокоманда

пред 6 месеци

Прекин на водоснабдувањето денеска имаат дел од корисниците од улиците „Леринска“ и „Ловќенска“ во населба Козле. Корисниците се без вода од 11 часот, а така ќе биде до завршување на активностите.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради дефект на приклучна цевка 5/4 на улицата „Леринска“ 73.

Дефектот на улица 808 бр. 1 во Автокоманда е саниран, а водоснабдувањето е нормализирано во 11 часот.

Share

AniWatch: Chi's Sweet Adventure anime episode 51 online free at https://aniwatch.pro watch anime online

D-Frag! (Dub) Episode 12

https://animepahe.cc watch animes

Gaist Crusher Episode 36

Tripline: https://www.tripline.net/kissanimemx/

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/gogoanimelol

Scroll to Top