Без вода денеска дел од општина Бутел

пред 1 недела

Поради дефект, без вода денеска од 12:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците на дел од улицата „Боца Иванова“, сервис Бутел – Водовод и погребалното претпријатие АД Бутел, информираат од ЈП „Водовод и канализација“.

Прекинот, се вели во соопштението, е поради скината цевка од страна на фирма – ф300 милиметри на улицата „Боца Иванова“ бб, кај сервис Бутел.

Share

AnimeHeaven animeheaven boruto: Dragon Ball Super Episode 131

WCOStream wcostream close enough: Watch One Piece Episode 797 (https://wcostream.cc/m/gEM/ep-797)

Scroll to Top