Без вода утре неколку улици во општина Карпош

пред 4 дена

Без вода утре ќе останат неколку улици во општина Карпош поради уличен дефект од Ф-150 мм и дефект на шибер Ф-80мм на улица „Дрезденска“ 38 и „Анкарска“ во населба Тафталиџе.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиено известување од ЈП „Водовод и канализација“, без вода ќе бидат корисниците на улиците „Њу Делхиска“, „Дрезденска“, „Анкарска“, „Атинска“, „Алжирска“, „Бахар Моис“, „Римска“, „Наум Евро“, „Панче Пешев“, „Генерал Михајло Апостолски“, „Борка Талевски“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 до 13 часот.

Share

Blue Submarine No. 6 Episode 4

GoGoAnime: Papa no Iukoto wo Kikinasai! OVA anime episode 2 online free at https://gogoanime.be gogoanime demon slayer

TwistMoe: Akuma no Riddle: Shousha wa Dare? Nukiuchi Test (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net free anime online

AnimeBee: Compiler 2 anime episode Full (Raw) online free at https://animebee.to free anime

Tune: https://tune.pk/user/animeflixnl/about

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/kissanimemx/blog#post484576870

Scroll to Top