Бомби-кашикари пронајдени во кумановско

пред 12 месеци

На стариот пат кон с.Лопате, кумановско, вчера попладне биле пронајдени пет бомби-кашикари како и две рамки за автоматска пушка(завиткани во најлонска кеса), кои најверојатно потекнуваат од конфликтот од 2001 година.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово, а бомбите се подигнати од служба од Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка.

Share

Itsudatte My Santa! Episode 2

Kitty-Cat Fantasia Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch Lupin III: The Secret of Mamo (Dub) animepahe Episode Full dubbed anime

TwistMoe: Mobile Police Patlabor: The New Files (Dub) anime episode 4 online free at https://twistmoe.net anime twist

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/animeflixnl/

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/animeflixnl

Scroll to Top