Вакцинирани 1274 здравствени работници, над 102 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

пред 1 ден

Досега 1274 здравствени работници примиле вакцина против Ковид-19, информираа од Министерството за здравство.

Имунизацијата се одвива во модуларната болница при Инфективната клиника во Скопје, а се врши со 4680 од предвидените 8000 дози вакцини од производителот „Фајзер“ кои државава го доби како донација од Србија.

Преку веб-страницата „vakcinacija.mk“ 63.075 лица се пријавиле за вакцинација, а 39.003 граѓани преку матичен лекар, посочија од Министерството за здравство.

Share

By the Grace of the Gods (Dub) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime monster

Attack on Titan Season 3 Episode 12 at website https://4anime.biz. See more hunter x hunter 4anime

Scroll to Top