Валандовец на Велигден силувал роднина од градот

пред 6 дена

39-годишен жител на Валандово е уапсен доцна минатата ноќ поради основано сомнение дека на Велигден силувал сограѓанка со која бил во сродство , соопшти полицијата.

„На 04.05.2021 во 02.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода Д.У.(39) од Валандово, поради сомнение дека на 02.05.2021 извршил обљуба врз 39-годишна жена од Валандово, негова роднина“, информираа од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, се додава во полициското соопштение.

Share

KissAnime kissanime page 1: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 13

4Anime persona 4 animation reddit: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Episode 9 (https://4anime.biz/m/pxay/ep-9)

Scroll to Top