ВИДЕО: Владина делегација оддаде почит и положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

пред 6 дена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со министерката за култура Ирена Стефоска и министерот за финансии Фатмир Бесими, по повод годишнината од смртта на Гоце Делчев, положија свежо цвеќе на неговото вечно почивалиште во црквата „Св. Спас“ во Скопје.

– Сеќавањето на годишнината од смртта на Гоце Делчев, како знаменосец на македонската револуционерна борба, е и чествување на вредностите што тој ги застапуваше во борбата за слобода и за македонската државност, се вели во соопштението.

Share

WCOStream dubbed anime: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 1 (https://wcostream.cc/m/bYyG/ep-1)

KissAnime kissanime online: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 2

Scroll to Top