ВИДЕО: Заев го пречека косовскиот премиер Хоти во Владата

пред 11 месец

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска го пречека премиерот на Република Косово, Aвдулах Хоти во рамки на официјалната посета на нашата земја.

Владината делегација на Косово предводена од премиерот Хоти, составена од заменик-претседателот на косовската Влада Дритон Селманај, министерката за надворешни работи и дијаспора Мелиза Харадинај Стубла и амбасадорот на Република Косово во земјата Ѓерѓ Дедај, беше пречекана од страна на премиерот Заев, првиот заменик-претседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерот за правда Бојан Маричиќ.

Во рамки на посетата премиерите Заев и Хоти реализираа тет-а-тет средба и официјална средба заедно со делегациите на двете земји, но од Владата не информираат за што разговарале двајцата премиери и нивните делегации, ниту пак што било кажано на средбите.

Share

Website https://gogoanime.be: Watch Code Geass: Lelouch of the Rebellion II - Transgression gogoanime Episode Full gogoanime jojo

Website https://animetv.cc: Watch Magical Angel Creamy Mami animetv Episode 52 anime tv animania

Promare: Lio-hen Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Doukyusei -Classmates- animeheaven Episode Full animeheavenru

Gfycat: https://gfycat.com/@kissanimemx

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimelol

Scroll to Top