(Видео) Запленета дрога и оружје во бункери во Сингелиќ

пред 9 месеци

Поголема количина хероин и кокаин и два пиштоли се откриени во полициска акција во Сингелиќ, Скопје. Дрогата била скриена во бункери, а приведено е едно лице.

Според информациите на МВР, вчера полицијата извршила претрес во дом и други простории на Е.М. (27) од Синѓелиќ, Скопје за кој имало сознанија дека се занимава со купопродажба на хероин и кокаин на подрачјето на Скопје и во градови во источниот дел од државата.

При претресот, во специјално направени бункери се пронајдени околу четири ипол килограми хероин, спакувани во повеќе пакувања со различна големина и околу еден килограм кокаин, исто така распределен во повеќе пакувања, наменети за продажба.

При претресот се пронајдени и два пиштоли со околу 200 куршуми. Е.М. е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство.

Министерството за внатрешни работи најави дека ќе продолжи со континуирани активности за сузбивање на нелегалната трговија со дрога, како и на другите видови криминал.

Share

Watch Tosca Episode Full

Animepahe: Heroic Age anime episode 26 online free at https://animepahe.cc anime

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeHeaven: Tsugumomo (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro anime

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/animefreakws

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/animefreakws

Scroll to Top