ВМРО-ДПМНЕ: Заев се крие и не го кажува ставот за Делчев и македонскиот јазик, ниту пак дали ќе го направи македонскиот народ геноциден

пред 4 месеци

„Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик.

Заев спрема Декларација на договорот со Бугарија, за кој тврдеше дека е финален и ги затвора сите отворени прашања со Бугарија, и дека истиот ја гарантирал европската иднина на државата. Сега гледаме дека Зоран Заев ги лажел граѓаните. Договорот кој го потпишал ниту е финален, ниту ја гарантира европската иднина на државата.

Зоран Заев целиот мандат го помина во потпишување на некакви договори, а земјата тапка во место“, соопштува ВМРО-ДПМНЕ.

„Зоран Заев нема став и не ги осудува нападите кои доаѓаат кон Македонија. Зоран Заев молчи и по прашањето дали навистина сака да го направи македонскиот народ геноциден народ, работа за која во јавноста проговорија некои македонски историчари.

Зоран Заев како премиер ги обременува и државата и народот со работи за кои не се преговара.

Зоран Заев треба да знае дека ВМРО-ДПМНЕ не го поддржува продавањето на Гоце Делчев и македонскиот јазик и дека секој негов договор за тоа нема да биде почитуван од ВМРО-ДПМНЕ и ќе биде поништен со нашето доаѓање на власт“, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Share

The Promised Neverland Episode 12 at KissAnime kissanime official

Armor Shop for Ladies and Gentlemen II Episode 3 at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven anime

Scroll to Top