ВМРО-ДПМНЕ: Извештајот на ЕК потврди дека со СДСМ на власт државата тоне

пред 5 месеци

СДСМ ако лаже, Извештајот на ЕК не лаже. Извештајот на ЕК потврди дека ВМРО-ДПМНЕ остана ангажирана во Парламентот и ги поддржа клучните прашања од заеднички национален интерес, како што се реформите поврзани со ЕУ и процесот на интеграција во НАТО, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

„ Извештајот на ЕК потврди дека судскиот систем е под палката на Зоран Заев. Извештајот на ЕК потврди дека поради СДСМ и Заев корупцијата е распространета во Македонија.

Извештајот на ЕК потврди дека власта не се бори против криминалот, како што се перење пари и финансиски криминал. Извештајот на ЕК потврди дека стабилизацијата на јавниот долг сè уште не е обезбедена.

Извештајот на ЕК потврди дека економијата во Република Македонија е на дно, состојбата е загрижувачка. Извештајот на ЕК потврди дека власта потфрлува на секое можно поле. Со СДСМ на власт Македонија не оди напред. Со СДСМ на власт државата само тоне“ наведува партијата.

Share

Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview at website https://gogoanime.be assassination classroom gogoanime

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full (https://funimationfree.com/m/0GmP/ep-1) at website https://funimationfree.com. See more funimation shop

Scroll to Top