ВМРО-ДПМНЕ: Срамен и недржавнички е потегот на Пендаровски да не држи говор на Мечкин Камен

пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ ја оценува како срамна и недржавничка одлуката на претседателот Стево Пендаровски да не држи говор на Мечкин Камен. Портпаролката на партијата, Марија Митева на прес конференција потврди дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и годинава на 2.Август ќе биде во Ташмаруништа.

„Претседателот Христијан Мицкоски традиционално ќе биде присутен во струшко Ташмаруништа. Пендаровски со овој потег ја менува 30-годишната традиција на прославата за Илинден. Но, кога некој човек нема визија за Република Македонија, не може ни да очекувате дека ќе има што да каже. И за тоа е ова резултатот. Навистина сме изненадени и ова е срамен и недржавнички потег“ – рече Митева.

Претседателот Пендаровски вчера соопшти дека годинава нема да држи говор на Мечкин Камен, а дека манифестацијата наместо во претпладневните часови ќе почне во 18 часот. На прославата ќе присуствуваат премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради приватни обврски нема да биде дел од манифестацијата за државниот празник.

Share

ANIMEFLIX: Puchitto Gargantia: Marumaru no Gargantia anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix my hero

Watch Pokemon the Movie: White - Victini and Zekrom Episode Full

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeheaven.pro: Watch Space Battleship Tiramisu Zwei animeheaven Episode 13 watch anime dub

Spoke: https://www.spoke.com/companies/animefreakws-60dc430b2cd3fa3dbb01a424

Gogoanimebe weebly: https://gogoanimebe.weebly.com/

Scroll to Top