ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестира во Скопје, Битола, Струмица, Тетово и Куманово

пред 11 месец

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за утревечер во 19 часот најави протест пред зградата на Владата, а ќе протестира и во Битола, Струмица, Тетово и Куманово.

Во најавното соопштение за протестите партијата наведува дека наместо политиканство од страна на Владата потребни се одлуки.

„Владата на СДСМ продолжува со својата неодговорна политика во однос со најгорливото прашање – загадениот воздух. Загадениот воздух и во ек на пандемија убива, а власта вели дека тоа е само магла. Поради неспособноста на владата предводена од Заев животот на граѓаните е изложени на опасност. ВМРО-ДПМНЕ апелира поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД-19, бремените жени и хронично болните да се ослободат од работа, и во приватен и во државен сектор. Наместо политиканство од страна на оваа неспособна Влада, потребни се одлуки, стои во соопштението.

Share

AnimeFreak: Magic User's Club OVA anime episode 6 online free at https://animefreak.ws animefreak avatar

Website https://gogoanime.be: Watch Love, Chunibyo & Other Delusions!: Heart Throb (Dub) gogoanime Episode 12 free anime

Website https://kissanime.mx: Watch Death Note: Relight (Dub) kissanime Episode 2 kissanime food wars

AniWatch: New Year Special: It's New Year's! 7 x 7 = 49 Nanas? anime episode Full online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

Roundme: https://roundme.com/@gogoanimelol/about

Dulich yenbai: https://dulich.yenbai.gov.vn/noidung/hoidap/Pages/hoi-dap.aspx?ItemID=2287

Scroll to Top