ВМРО-ДПМНЕ: Kој го одобри нон-пејперот што Бучковски му го предал на Борисов?

пред 9 месеци

Oд ВМРО-ДПМНЕ јавно прашуваат што содржи нон-пејперот кој преговарачот Бучковски вчера му го предал на бугарскиот премиер Бојко Борисов и од која институција во државата бил одобрен истиот.

„Дали за тој нон-пејпер Заев ја информирал Владата или претседателот на државата? Какви се тие гаранции кои Заев му ги дава на Бојко и што содржат? Овие прашања заслужуваат одговор, особено ако се знае дека Зоран Заев ја понижи Македонија и македонскиот народ, тргувајќи со идентитетот, историјата и јазикот“, сметаат од опозициската партија.

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека залудни се ненадејните изблици на лажен патриотизам кај Заев, сега кога Македонија го доби ветото, бидејќи само пред неколку недели велел дека е блиску до договор со Бугарија во кој, според партијата, на маса била и придавката „македонски“.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Appleseed: Ex Machina kissanime Episode Full kissanime down

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

4Anime: Pokemon: Twilight Wings (Dub) anime episode 7 online free at https://4anime.biz hotarubi no mori e 4anime

AnimeHeaven: Shokugeki no Souma: San no Sara - Kyokuseiryou no Erina anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime heaven au

Discogs: https://www.discogs.com/fr/user/animeflixnl

Sites google: https://sites.google.com/view/wcostream/home

Scroll to Top