Во Гевгелија и Демир Капија денеска измерени 43 степени, најсвежо во Крушево – 31

пред 2 месеци

Во Гевгелија и Демир Капија денеска се измерени 43 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Скопје, Струмица и Штип е измерена температура од 41 степен, а во Битола и Тетово – 39 степени, велат метеоролозите. Во Охрид и Преспа се забележани 34, степени а најсвежо е во Крушево со 31 и Маврово со 30 степени.

УХМР предупредува дека продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температурни вредности долж Повардарието ќе достигнуваат до 42 или 43 степени. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Утре се очекува највисока температура од 42 степена, а вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје се очекува сончево и многу топло време со слаб северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне 41 степен.

Share

Website https://aniwatch.pro: Watch A.LI.CE aniwatch Episode Full aniwatch.me

ANIMEFLIX: Bannou Yasai Ninninman anime episode Full online free at https://animeflix.nl anime flix app

Website https://animebee.to: Watch Shinchou Yuusha: Kono Yuusha ga Ore Tueee Kuse ni Shinchou Sugiru Recap animebee Episode Full kissanime

Watch Oh! My Goddess (Dub) Episode 5

Instagram: https://www.instagram.com/gogoanimeloll/

The-dots: https://the-dots.com/users/kiss-anime-1086972

Scroll to Top