Во Скопје вчера санкционирани 207 возачи

пред 7 месеци

Министерството за внатрешни работи вчера на територијата на Град Скопје санкционира 207 возачи, меѓу кои 24 за возење без возачка дозвола, 25 за технички неисправни и нерегистрирани возила и шест за поминување на црвено светло на семафор. Изречени се и 11 санкции за користење мобилен телефон, 60 за непрописно паркирање, 16 за неносење заштитна маска, а 47 возила се подигнати со специјалнтоо возило „пајак“ .

Од МВР најавуваат дека засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Share

WCOStream dubbed anime: Watch My Hero Academia 3 Episode 12 (https://wcostream.cc/m/L904/ep-12)

AnimeHeaven anime: Watch Attack on Titan Episode 21 (https://animeheaven.pro/m/Eo/ep-21)

Scroll to Top