Во Скопје вчера санкционирани 285 возачи, 33 без возачка дозвола

пред 6 месеци

На територијата на Град Скопје вчера полицијата изрече 285 мерки, меѓу кои 33 за возење без возачка дозвола, 20 за возење под дејство на алкохол, 18 за технички неисправни и нерегистрирани возила, соопшти МВР.

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот изречени се и 85 мерки за непрописно паркирање, а 18 возила се подигнати со специјално возило „пајак“. За неносење на заштитна маска изречени се 22 санкции.

Полицијата апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Share

4Anime persona 4 the animation free: The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview

AniWatch aniwatch: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 119 (https://aniwatch.pro/m/4MRy/ep-119)

Scroll to Top