Во Скопје утре изменет сообраќаен режим поради протестен марш

пред 2 дена

На подрачјето на Скопје, утре во период од 18:45 до 20:30 часот, поради протестен марш, Единицата за безбедност на патниот сообраќај, при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот, информира Министерството за внатрешни работи.

Протестот ќе започне во 18:45 часот пред Министерство за надворешни работи, на улица „Филип Втори Македонски“, по улицата „11 Октомври“, улица „Димитрие Чуповски“, улица „Васил Главинов“, потоа по булеварите „ВМРО“ и Илинден“, пред Владата на Република Северна Македонија.

МВР апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите што ќе ги даваат униформираните полициски службеници по сообраќајницата каде ќе се одвива настанот, со цел безбедно и непречено одвивање на сообраќајот.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Go! Go! Atom (Dub) kissanime Episode 52 kissanime discord

AnimeKisa: Honkai Impact 3 Animation: Will of the Herrscher anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime dub

TwistMoe: Amon: Devilman Mokushiroku anime episode Full online free at https://twistmoe.net dubbed anime

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011235

About: https://about.me/gogoanimelol

Drive google: https://drive.google.com/file/d/1vLeW50p_4apsyQb5-FiZB8jcR8s0cgDB/

Scroll to Top