Во Скопје 12 нови жртви на Ковид-19 и 439 заразени во изминатиот ден

пред 10 месеци

Во изминатите 24 часа во Скопје се регистрирани 439 луѓе заразени со коронавирусот, а 12 пациенти починале како резултат на компликации предизвикани од Ковид-19, соопшти Министерството за здравство.

Починатите во главниот град биле на возраст од 49 до 85 години.

Во истиот период, 168 скопјани оздравеле, соопштија здравствените власти.

Бројот на активни случаи во главниот град сега изнесува 10.735.

Министерството за здравство веќе неколку дена во своите редовни извештаи не ги вклучува податоците за распределбата на активните случаи на болеста по скопските општини.

Share

Watch Doraemon (2005) Episode 643

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Devils' Line (Dub) (https://animeflv.uk/m/JeRj) Episode 12

Website https://animeheaven.pro: Watch Wei, Kanjian Erduo La! animeheaven Episode 12 animehaven

Degreed: https://degreed.com/gogoanimelol#/collection

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/gogoanimebe

Scroll to Top