Во Скопје 228 нови случаи на Ковид-19, во Аеродром и Центар најмногу заразени во моментов

пред 8 месеци

Скопје во последните 24 часа се забележани 228 нови случаи на лица заразени со коронавирусот, информираат здравствените власти.

Во главниот град има вкупно 2.751 активен случај на болеста. Аеродром и натаму е скопската општина со најмногу лица заразени во моментов – 552, а следуваат Центар со 454 и Карпош со 446 активни случаи.

Еве ја распределбата на активните случаи по општините во Скопје и околината заклучно со денеска:

• Чаир – 123

• Гази Баба – 307

• Аеродром – 552

• Карпош – 446

• Центар – 454

• Кисела Вода – 310

• Ѓорче Петров – 220

• Бутел – 113

• Шуто Оризари – 16

• Студеничани – 5

• Сарај – 16

• Арачиново – 9

• Илинден – 44

• Сопиште – 22

• Чучер Сандево – 10

• Петровец –19

• Зелениково – 9

• Странец – 12

• Нераспределен- 64

Share

AniWatch watch anime dub: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

AnimeHeaven watch anime online: The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview

Scroll to Top