Градоначалникот на Бутел позитивен на Ковид-19

пред 5 месеци

Градоначалникот на скопската општина Бутел, Велимир Смилевски, објави дека е позитивен на Ковид-19. „И покрај строгото почитување на мерките, сакам да ве информирам дека денеска по малите симптоми што ги имав, веднаш направив тестирање на Ковид-19 и тој е позитивен. Затоа уште еднаш апелирам до сите да не ги0 потценувате вирусот и можноста за зараза и да бидете максимално внимателни. Доколку кај вас или ваши блиски забележите и најмал симптом ,консултирајте ги матичните лекари и не одбивајте да се тестирате“, објави Смилевски на „Фејсбук“.

Share

How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode Preview at website https://funimationfree.com. See more funimation

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Cam 10min at website https://crunchyrollfree.com. See more my hero academia heroes rising watch online crunchyroll

Scroll to Top