Груби: Спасовски и Буши подготвени да помогнат во распределбата на административните службеници

пред 8 месеци

Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на средба со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и неговиот заменик Назим Буши разговарал за распределбата на административните службеници вработени преку програмата К5, а кои не се распределени на работни места.

– Во духот на добрата соработка, Спасовски и Буши го поздравија конечното решение на прашањето за административните службеници кои досега не беа распределени на работни места.Тие изразија подготвеност за соработка и заеднички успех, напиша Груби на својот фесјбук-профил.

Претходно, како што посочува Груби на ФБ статусот, остварил средба и со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која, според него, исто така изразила подготвеност да помогне и да ја поддржи распределбата на К5 административните службеници.

Share

Here Comes the Black Witch!! Episode 60

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

4Anime: Big Fish & Begonia anime episode Full online free at https://4anime.biz watch anime

Divergence Eve (Dub) (https://animetv.cc/m/mmQo) Episode 13

Forum yealink: http://forum.yealink.com/forum/member.php?action=profile&uid=161570

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/hrune

Scroll to Top