Двајца повредени при пожар во куќа во населба Илинден

пред 5 месеци

Вчера во 08.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопската насeлба Илинден настанал пожар во куќата на Љ.М.(71), при што изгорела кровната конструкција.

Притоа, со повреди се здобиле Љ.М. и С.М. и биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

Share

4Anime 4anime hunter x hunter: So I'm a Spider, So What? Episode 14

AnimeHeaven dubbed anime: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 9 (https://animeheaven.pro/m/4oVW/ep-9)

Scroll to Top