Делови од Кисела Вода, Центар и Карпош во петок ќе немаат струја

пред 2 недели

Заради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без струја утре ќе останат неколку улици во општините Кисела Вода, Центар и Карпош, соопштија од ЕВН.

Од 08:00 до 14:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од делови од улиците: Томе Стефановски и Славка Димкова во нас. Драчево, (Општина Кисела Вода).

Од 08:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од ул. 166, (Општина Центар), а од 08:30 до 10:30 часот, корисниците од делови од улиците: Иван Цанкар, Бела Краина и Франц Месеснел во населба Влае, (Општина Карпош).

Од 09:00 до 13:00 часот, без напојување со електрична енергеија ќе бидат корисниците од ул. Петар Поп Арсов бр. 40, (Општина Центар), од 09:15 до 13:30 часот, корисниците од ул. Радика, зграда број 1 и ул. Огражден, згради број 1, 2 и 3, (Општина Карпош), а од 11:30 до 14:30 часот, корисниците од дел од ул. Франц Прешерн (Општина Карпош), информираaт од ЕВН.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Watch Kimi no Kokoro wa Kagayaiteru kai? Episode Full

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Transformers Armada (Dub) (https://gogoanime.be/m/j61y) Episode 52

Watch anime online for free at WCOStream wcostream dragon ball. Serenade (https://wcostream.cc/m/By5L) Episode Full

KissAnime Zippyshare: https://www.zippyshare.com/Kissanimemx

Scroll to Top