ДИК: Сите 12 избирачи со Ковид-19 или во изолација гласаа на предвремените избори за градоначалник во Штип

пред 6 месеци

Државната изборна комисија (ДИК) информираше дека денеска на предвремените избори за градоначалник на општините Штип и Пласница, своето право на глас го остварија лицата позитивни на Ковид-19 и лицата во самоизолација.

На изборите за гласање беа пријавени само 12 лица од Штип.

Од 12 пријавени за гласање во општина Штип, до 14 часот сите го остварија своето право на глас, соопштија од ДИК.

Share

KissAnime a silent voice kissanime: Watch SK8 the Infinity Episode 12

AnimeTV anime tv list: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 3 (https://animetv.cc/m/17Ge/ep-3)

Scroll to Top