Државниот инспекторат за животна средина цел на хакерски напад

пред 5 месеци

Околу 12 часот на полноќ, на 18 кон 19 јануари 2021 година, поголем број медиуми добиле стари соопштенија испратени од е-мејл адреси на Државниот инспекторат за животна средина, информираат од Инспекторатот.

– Според првичните информации, во консултации со стручни лица, потврдено е дека станува збор за хакерски напад во е-мејл платформата на Инспекторатот. Овој настан го сметаме за притисок врз работата и сакаме да ја известиме целата јавност дека ќе продолжиме со извршување на нашата работа, на транспарентен и отчетен начин, упорно и неселективно, соопштува Државниот инспекторат за животна средина.

Share

AnimeFreak anime stream: Watch The Seven Deadly Sins Episode 23

4Anime anime websites: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full (https://4anime.biz/m/2EVn/ep-1)

Scroll to Top