Едно лице загина во сообраќајката во скопско Трубарево

пред 3 месеци

По тешката сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загина 40-годишен жител на селото Долно Лисиче. Тој починал на лице место откако 72-годишен скопјанец, со „бмв“ удрил во него и малолетен пешак.

„Во несреќата учествувале патничко возило ‘бмв’, со скопски регистарски ознаки, управувано од 72-годишнен маж од Скопје, малолетен пешак од с.Трубарево и мотор „баутијан“, управуван од 40-годишен маж од од с.Долно Лисиче, скопско, кој починал на местото на незгодата. Д.Д. и малолетниот пешак се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде кај малолетниот пешак биле констатирани тешки телесни повреди, а кај Д.Д. телесна повреда“, велат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот мотоциклист ќе биде предадено за обдукција.

Share

Attack on Titan: Lost Girls Episode 3 at ANIMEFLIX animeflix dragon ball

Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 9 (https://gogoanime.be/m/B1ov/ep-9) at website https://gogoanime.be gogoanime 9

Scroll to Top