Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

пред 2 дена

Едно лице загина, а друго е тешко повредено во несреќа во Неготино. Вчера околу 12.00 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека товарно возило „ман”, со кумановски регистарски ознаки, сопственост на фирма од Куманово, а управувано од 21-годишниот П.М. од село Сопот, кавадаречко, додека вршело ископ во водите на реката Вардар, во атар на село Црвени Брегови, паднало во реката.

П.М. починал на местото на настанот, а совозачот, 19-годишниот Д.Е. од село.Марена се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Неготино.

Бил извршен увид на местото, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција, информира МВР.

Share

Website https://animepahe.cc: Watch Tsugu Tsugumomo animepahe Episode 12 anime stream

Website https://twistmoe.net: Watch Dragon Ball: Super Saiya-jin Zetsumetsu Keikaku (Dub) twistmoe Episode Full english dubbed anime

AnimeFreak: FLCL (Dub) anime episode 6 online free at https://animefreak.ws bleach animefreak

Gitlab: https://gitlab.com/animeflixnl

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2612839

Sketchfab: https://sketchfab.com/kissanimemx

Scroll to Top